Nowe możliwości Drukarni Allegro dzięki maszynie RYOBI 755E

RYOBI 755E

W lipcu 2016 r. zainstalowaliśmy w naszej drukarni najnowszą maszynę drukarską RYOBI 755E OFFSET PRESS WIDE, jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn instalowanych w Polsce. Jej podstawową zaletą jest elastyczność pracy w stosunku jakość – szybkość – cena.

Dobra wiadomość dla naszych klientów

Cieszymy się z najnowszego nabytku w naszej drukarni i zapewniamy, że jest to również bardzo dobra wiadomość dla naszych klientów. Maszyna pozwala na doskonałe odwzorowanie kolorów w drukach offsetowych i UV oraz uzyskanie najwyższej jakości druku i uszlachetniania w najbardziej wymagających projektach. Spełnia wymagania stawiane nowoczesnej drukarni w zakresie zapewnienia najwyższej jakości druku, terminowości i ekonomiki wykonania zleceń.

RYOBI 755E jest maszyną pięciokolorową z wieżą lakierującą in-line lakierami dyspersyjnymi oraz UV, oferującą najwyższą jakość drukowanych aplikacji. Ma największy format zadruku (w wersji XLW aż do 765 x 580mm) wśród maszyn tej klasy na rynku. Maksymalny format arkusza w każdej maszynie serii 750 wynosi aż 788 x 600 mm!

Konstruktorzy RYOBI w tej najnowszej wersji maszyny zaimplementowali rozwiązanie  nazwane systemem Wektorowej Kompensacji Nawilżania. System ten dynamicznie dostosowuje poziom nawilżania do zmiennej prędkości pracy maszyny. Istotą tego systemu jest fakt, iż zespoły farbowe i nawilżające pracują w rozdzielnych napędach.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, oferowanym przez RYOBI w maszynach serii 750 jest możliwość całkowitego odłączenia zespołu drukującego. Ma to zastosowanie,  gdy przy maszynie 5 kolorowej drukujemy tylko 4 kolorami. 5 zespół (lub dowolnie inny) odłączany jest i nie pracuje (zarówno cylindry jak i zespół farbowy). Ma to wpływ na mniejsze zużycie maszyny, niższe zużycie prądu, oraz oszczędności związane z eksploatacją maszyny. Również zespół lakierujący może być całkowicie wysprzęglany co umożliwia jego narząd w trakcie druku innego zlecenia.